09133044405

استپ موتور گیربکس دار

استپ موتور گیربکس دار چیست؟

استپ موتور گیربکس دار همان استپ موتورهای معمولی با گیربکس است. این گیربکس ها باید از نوع خورشیدی باشند تا کمترین سستی را ایجاد کنند اما متاسفانه برخی از واردکنندگان استپ موتور به خصوص از برندهای مختلف برای کاهش هزینه ها اقدام به واردات استپ موتور با گیربکس معمولی می کنند که دقت استپ موتورها را به کلی از بین می برد. البته این نوع گیربکس ها همیشه غیر قابل استفاده نیستند و می توان از آنها برای سیستم هایی که حرکت عمودی دارند به دلیل اشتباه گرفتن وزن خود بار استفاده کرد.

برخلاف تصور بسیاری از استپ موتور های گیربکسی برای کاهش سرعت یا ایجاد گشتاور بیشتر استفاده نمی شود زیرا استپ موتور ها عموما در سرعت های پایین کار می کنند و گشتاور بالایی دارند. کاربرد این استپ موتور ها برای کاهش لرزش موتور در سرعت های پایین است زیرا استپ موتور ها حتی با درایور با میکرو استپ بالا در سرعت های کمتر از 15 دور در دقیقه دارای ارتعاش و پرش هستند. معمولا برای حل این مشکل گیربکس هایی با نسبت های 5 و 10 می گذارند.

یکی دیگر از کاربردهای این موتورهای پله ای افزایش اینرسی موتور برای انجام کاری مشابه ترمز در کاربردهایی است که ساختار نیرو را به صورت عمودی به موتور اعمال می کند. در این نرم افزار اما پیشنهاد می شود از استپر موتور ترمزدار برای رفع خطای عملکرد به طور کلی استفاده شود.

بیشتر بخوانید مقاله استپ موتور گیربکس دار : خرید اینورتر دلتا

استپ موتور گیربکس دار

استپ موتور گیربکسی

گیربکس در مواردی استفاده می شود که کنترل دور موتور یا گشتاور ضروری باشد. با کمک یک گیربکس با ضریب تبدیل مشخص می توان به سرعت یا گشتاور مورد نظر رسید. استپر با گیربکس معمولا برای دستیابی به گشتاور بالا در سرعت کم استفاده می شود. این ویژگی در استپرهای با گیربکس ساخت CW لحاظ شده است. در این دسته دو محصول با مشخصات بسیار کاربردی وجود دارد. اولین محصول یک موتور استپ گیربکس با گشتاور 20 کیلوگرم بر سانتی متر و در سایز NEMA23 می باشد. مدل دیگر موتور 120 کیلوگرمی با گیربکس است که اندازه فلنج آن 34 میلی متر است. ضریب تبدیل گیربکس در این محصولات 1:5 است.

برای استپ موتور گیربکس دار بیشتر از چه موتوری استفاده میشود؟

از آنجایی که گیربکس این استپر موتورها همیشه باعث کاهش دور موتور می شود، از موتورهای پله ای 5 فاز بیشتر استفاده می کنند. این استفاده بیشتر به این دلیل است که استپر موتورهای 5 فاز نسبت به دو فاز و سه فاز سرعت بیشتری دارند و این کاهش سرعت در آنها کمتر به چشم می خورد. اما برای پروژه های خاص از موتورهای پله ای 2 و 3 فاز نیز استفاده می شود.

بیشتر بخوانید مقاله استپ موتور گیربکس دار : قیمت گیربکس خورشیدی 

استپ موتور گیربکس دار

استفاده از گیربکس سروو برای استپ موتور

گیربکس های سروو را می توان در استپ موتور با فلنج های بزرگ استفاده کرد. به عنوان مثال گیربکس سایز 86 که برای موتورهای پله ای ساخته شده است به کمک قطعه تراشکاری قابل استفاده است.

قیمت استپ موتور گیربکس دار کوچک تا بزرگ

آریا تکنو نماینده انواع برند استپ موتور در ایران می تواند مقصد شما برای خرید استپ موتور باشد. آریا تکنو دارای سابقه در زمینه تامین انواع موتورهای صنعتی می باشد. با استفاده از فیلترها و مشخصات انواع استپر موتور کوچک تا بزرگ و همچنین قیمت به روز تمامی اقلام می توانید خریدی سریع و دقیق را تجربه کنید.

استپ موتور گیربکس دار

اشتراک گذاری